תרגום מכתבי באפט – חציון 1961

 

 

המכתב הרביעי שנכתב ב22 ליולי 1961,

 

 

___________________________________________________

 

 

היות וחלק מהחברים התלוננו שמכתב פעם בשנה הוא "זמן ארוך מידי בין הדרינקים" חשבתי שתמיד אפשר למצוא מה לכתוב גם פעמיים בשנה…לפחות השנה אין בעיה כזו .

לכן מעכשיו אני אוציא שני מכתבים בשנה.

 

 

 

במהלך החצי הראשון של השנה הדאו עשה כ13% כולל דיבדנדים. בתקופה כזו של עליות קשה לנו יותר לעמוד בציפיות אבל למרות זאת כל האחזקות שלנו עברו את הממוצע.

בכל זאת אני אעלה פה שני נקודות:

לדעתי דיווח על בסיס שנתי בהשקעות הוא לא ממצה ולא אמיתי ויכול להטעות מאוד.לכן אני חושש מפני דיווחים פעמיים בשנה – חלק מהשותפים יכול להתרגל לחשוב במונחים של חודשים בהשקעות וזה דבר מאוד מסוכן. באופן אישי אני חושב שהדיווח היה צריך להיות פעם ב5 שנים דיווח שכולל בתוכו גם שוק עולה וגם שוק יורד.

הנקודה השניה שמאד חשוב לי שכולם יבינו היא שאם נמשיך לצמוח בקצב שצמחנו בחצי הראשון של השנה אין כמעט סיכוי שנעמוד בקצב המדד בסוף השנה. אני חושב שהביצועים שלנו ירדו מהמדד אם החברות שקנינו ימשיכו לצמוח כך.

האחזקות שלנו בהשוואה לתיק מניות כללי ,שאני מאמין שהם מאוד שמרניות נוטות לעלות הרבה פחות מהמדד בתקופות שבהם הוא עולה. הרבה פעמים אני מתפתה להחזיק לפחות חלק מהתיק במניות שמזנקות קדימה כשהשוק עולה ,אבל הבעיה היא שלמניות כאלה יש גם צד שני. כשהשוק יורד – הם מתרסקות.

 

התחלנו השנה להכנס לשוק חדש של התחייבויות – השוק הזה אינו נושא רווחים בטווח הקצר אבל בטווח הארוך עם הוא נעשה בצורה שמרנית עם יסודות איתנים דפנסיווים הוא נושא רווחים יפים.

 

יש התקדמות בנושא האיחוד , דיברתי עם חלק מהשותפים ואני מאמין שהדבר יהיה אפשרי לקראת סוף השנה.

1.      חיבור כל השותפיות בסוף השנה על בסיס שוי שוק תוך כדי מתן הגנה מחבות ממס עתידית על השותפים כתוצאה מהאיחוד הזה בגלל חוסר הכרה ברווחים מסוימים. האיחוד יהיה חופשי ממס ולא יגרום להערכת רווחים מחודשת.

2.        (אני מדלג על כל התנאים החדשים של השותפים , הזכות ללוות כסף אחוזי ההשקעה של משפחתו של באפט ואישתו וכו וכו- גבי זי)

3.        ….

4.        ….

 

הגשנו בקשה לוושנגטון על מנת שהאיחוד יהיה חופשי ממס זה מסבך לנו את הענינים עכשיו אבל יפשט אותם בעתיד. אני מציע לשמור את המכתב ולהשוות אותו למכתב הבא של ההסדר החדש שתקבלו בהמשך השנה….

סכום ההשקעה המינמלי בשותפות שלנו הוא 25000$ עבור שותפים חדשים , שותפים ישנים יכולים להוציא ולהכניס כל סכום שיחפצו…סך הנכסים שלנו עומד בערך על 4 מליון דולר , סכום כזה מאפשר לנו דברים שלא יכולנו לעשות בעבר כמו למשל האפשרות שמוזכרת למעלה.

בסופו של דבר יצא לי מכתב יותר ארוך מהמכתב השנתי שלי , לכן אם יש לכם שאלות במיוחד בנושא ההסכם החדש אנא פנו אלי.

אם יהיו הרבה שאלות אוציא מכתב מיוחד בנושא האיחוד .

אשמח לשמוע מכם.

                                                וו. באפט

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *