רצון חד תכונות המשקיע 11 , המדריך השלם למעבר דרך קירות

 

 

 

 

 

רצון חד וברור


כמשקיעי ערך אנחנו רוצים שיהיה לנו רצון חד וברור.

ככול שהרצון שלנו יהיה יותר ממוקד וחד במה שאנחנו מחפשים כך נמצא את מה שאנו מחפשים ביתר קלות.

הנה עוד קטע בעניין הרצון מתוך "המדריך השלם למעבר דרך קירות":

העניין הזה שהרצון שלנו הוא זה שקובע את מה שנקבל בסופו של דבר , הוא מהותי להבנה כי ככל שהרצון יהיה יותר חד וברור , ככל שהוא יהיה יותר ממוקד ותכליתי כך לא יישארו פינות לא סגורות , הרצון מתעורר בנו כדי שנממש אותו , והוא בעצם מראה לנו מה אנחנו צריכים או יכולים להשיג.

לכן ככל שנחדד אותו ונבהיר אותו , נבין את התועלות החיוביות שיש לעצמי הגבוה שלנו מהם , כך יש סיכוי גבוהה יותר שהוא יתרחש בדיוק כרצוננו.

מצד שני ככל שנטמיע בתוכנו את המצב הנוכחי – כלומר נקבל אותו כפי שהוא , ללא מימוש הרצון שלנו כך נתקדם יותר מהר. יש כאן כמובן סתירה כי ככול שיש לנו רצון עז לממש כך קשה לנו לקבל את המצב כפי שהוא אבל המפתח נמצא ברגש – הרגש שלנו למצב הנוכחי צריך להיות ללא דחיה , אסור לנו להרגיש רגש שלילי למצב הנוכחי , השאיפה שלנו היא לשמוח במצב הקיים על אף הקשיים שבו ומצד שני לרצות לשנות את המצב הקיים…

בעניין הזה ישנה תורה מהבעל שם טוב על הפסוק "רצון יראיו יעשה , ואת שוועתם ישמע ויושיעם"

הרי מי שבאמת ירא את ד' – אין לו רצון משלו , הרצון שלו הוא הרצון האלוקי , אז איך יש לו רצון?

הבעל שם טוב מסביר ש"רצון יראיו יעשה" – זה לא שהקב"ה ממלא את משאלות הלב של מי שירא אותו אלא שהקב"ה מכניס רצון עצמי לתוך האנשים שיראים אותו כדי שיהיה להם רצון משלהם.

הקב"ה עושה להם רצון – רצון יראיו יעשה.

מפני שהקב"ה מתאווה לתפילה שלהם. הקב"ה מתאווה לרצון שלהם , הוא רוצה שהם ישוועו אליו – כי הם באמת יודעים לממש את הרצון שלהם , לכן הוא מכניס להם רצון על אף שמצד עצמם אין להם רצון כזה. ואז מתקיים "ואת שוועתם ישמע ויושיעם".

איך מפתחים את הרצון הזה , איך מחדדים אותו?

על ידי דמיון , דמיון שיורד לפרטים הכי קטנים.

שנה טובה ומוצלחת בכול התחומים.


 

 

גבי זיתגובה אחת על הפוסט “רצון חד תכונות המשקיע 11 , המדריך השלם למעבר דרך קירות

  1. פוסט חזק.
    אני חי את המתח הזה כול הזמן: מצד אחד רוצה מאוד לשנות את המצב העכשווי שלי (המצב הפיננסי , המצב האישי , הקריירה שלי ועוד) , מצד שני מאוד קשה לי לקבל את המצב כמות שהיא ולשמוח בו.

    תודה ,
    מישו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *