תרגום מכתבי באפט – 1987 חלק 10

 

 

 

תרגום מכתבי וורן באפט 1987 , חלק עשירי.

בחלק הזה באפט ממשיך לסקור את מדיניות הבידול של חברות הביטוח שבבעלותו.

הדרך השניה שבה אנו מתמודדים עם שוק הביטוח היא במחירים שאנו גובים – בשנת 1989 נהיה מוכנים לחתם כמות של פי חמש ביטוחים ממה שחיתמנו בשנת 1988 או רק חמישית ממה שחיתמנו בשנת 1988.

ברור שאנו מעדיפים לחתם כמה שיותר פוליסות אבל אנחנו לא יכולים לשלוט במחירי השוק , אם המחירים בשוק מאוד נמוכים אנחנו פשוט לא מבטחים כמעט אבל אנחנו לא מורידים את המחירים שלנו. אין אף חברת ביטוח גדולה כמונו שנוהגת כך.


שלושה תנאים ששוררים בשוק הביטוח מאפשרים לנו לנהוג בגמישות כזו.

ראשית שוק המניות לא קובע את הרווחיות שלנו. בניגוד לעסקי העיתון שלנו או עסקי החנויות שלנו שמושפעים מאוד משוק המניות.

שנית בהרבה תחומים של ביטוח שבהם אנו מתעסקים ההפצה של הביטוחים יכול להשתנות מהקצה אל הקצה , מכירות חלשות בשנה מסוימת יכולות להתהפך לגמרי בשנה לאחר מכן.

שלישית , הרווח שלנו לא תלוי בכמות האנשים שמועסקים על ידנו שלא כמו בעסקי הברזל או בעסקי העיתונות: אנחנו יכולים לתפעל את עסקי הביטוח במהירות איטית פי ארבע ובכל זאת ליהנות מרווח ושגשוג בעסק.

אנחנו נוקטים במדיניות של קביעת המחיר לפוליסה כתלות בהוצאות ובחשיפה , מדיניות קביעת מחיר הפוליסה אצלנו אינה תלויה בתחרות בחברות ביטוח אחרות.

במדיניות הזו אנו נוקטים בגלל בעלי המניות שלנו אבל אנחנו שמחים שהיא גם חברתית וסוציאלית הרבה יותר מהמדיניות של חברות הביטוח האחרות.

המדיניות הזו מאפשרת לנו לכתוב פוליסות בכל מצב כל עוד המחירים הולמים את הציפיות שלנו.

אנחנו מסוגלים לבטח כול נכס בכול סכום ביטוח שידרש , לעומת חברות ביטוח אחרת שמפעילות מדיניות של "בפנים ובחוץ" – כשיש להם כסף הם מבטחות וכשאין להם כסף למשל בתקופה של מיתון או הפסדים הם פשוט לא מבטחות.

ברור שאנו מוכרים יותר ביטוחים כשרוב חברות הביטוח "בחוץ" כי אז אין לנו תחרות , כשהמצב הכלכלי טוב וכל חברות הביטוח נמצאות בשוק מחירי הפוליסה שלנו בדרך כלל יקרים ביחס לשאר החברות ואז נפח המכירות שלנו יורד.

סיפור אחד מאמצע שנת  1987 ימחיש את מדיניות המחירים שלנו:

אחד ממתווכי הביטוח הגדולים במדינה מנוהלת על ידי מחזיק מניות גדול של בארקשייר. האיש הזה מטפל בכמות גדולה של סיכונים ובאופן טבעי הוא עושה את המרב עבור הלקוחות שלו. לכן בשנת 1987 כשהמצב בשוק הביטוח השתפר הוא מצא עבור הלקוחות שלו ביטוחים בדיוק כמו שאנחנו מוכרים רק במחירים הרבה יותר זולים.

התגובה שלו הייתה כמובן – להעביר את כול הביטוחים שלו בבארקשייר לחברות ביטוח אחרות ומצד שני לקנות עוד הרבה ממניות בארקשייר. הוא טען שאם היינו תחרותיים באמת היינו קונים את עסק הביטוח שלו אבל אז כמובן הוא לא היה יכול לקנות את המניה שלנו.

( גבי זי: האיש קונה את המניה בשפל כי כשכול תעשיית הביטוח במצב טוב – הביטוחים של בארקשייר במצב פחות טוב וממילא מחיר המניה שלהם יורד. לכן הוא קונה בזול ומוכר ביוקר.)

התוצאות הביטוחיות של בארקשייר בשנת 1987 היו מעולות. גם בגלל שתוצאות הביטוח מפגרות במספר שנים אחרי השוק עצמו ואנו עדיין מרווחים היטב כתוצאה מהשנים הקשות. היחס המשולב שלנו עמד השנה על 105.

למרות שלפני שנה היחס עמד על 103 הרווח שלנו השנה היה טוב יותר מלפני שנה וזה רק בגלל שימוש טוב יותר בכספי ה  FLOAT  . הטרנד הזה עוד ימשיך לרוץ – הרווח על הכספים הצפים האלו משוק המניות ימשיך לעלות בצורה משמעותית בשנים הקרובות בנוסף ריווחי הביטוח של בארקשייר ימשיכו לעלות בשנת 1988 וגם בשנת 1989 וזאת למרות שאנו צופים שהיחס המשולב ימשיך לעלות.

גבי זי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *