תרגום מכתבי באפט – 1987 חלק 11

 

 

 

 

תרגום מכתבי באפט – מכתב 1987 חלק 11. 

גם בקטע הלכאורה משעמם הזה העוסק ברווחי חברות הביטוח , ישנו כלל חשוב ביותר – לא להאמין לשורת הרווח בחברות ביטוח , לא לקבל כמובן מאליו את שורת הרווח , לקרוא ולהפנים .

(בפוסטים  הבאים  (אחרי הפוסט הנוכחי) אנחנו נכנסים לאזור הערך הקלאסי של באפט בו הוא מסביר את משנתו)  :

עסקי הביטוח שלנו עשו גם רווחים לא פיננסים במשך השנים האחרונות. מייק גולדברג המנהל בנה קבוצה של מקצוענים שמחתמים ביטוחים בעלי סיכון גבוהה במחירים מאוד גבוהים. התפעול של הקוו הזה מנוהל בצורה מאוד טובה על ידי הקבוצה הזו שבשנים האחרונות מאפשרת לנו רווחים מאד גבוהים.


"הפסדי הרזרבות" שלנו (גבי זי: הכסף שחברות הביטוח מצהירות עליו כרזרבה לתשלום תביעות עתידיות בגין הפוליסות שחיתמו) נראות השנה הרבה יותר טוב משנים עברו. אבל חשוב לזכור שהרזרבות האלו שייכות לביטוחים בעלי זנב מאוד ארוך ולעיתים לוקח שנים עד שתביעת ביטוח משולמת בסופו של דבר לכן ישנם תמיד טעיות בהקצאת כספי ההפסדים הללו. נתונים של שנה בודדת אינם מהווים אינדקציה בכלל.


כל פעם שאתם רואים מספרים של רווח בחברות ביטוח אתם צריכים להיות מאוד מאוד חשדניים. זה כמובן כולל גם את דיווחי הרווח שלנו – כמו שהוכחנו לכם בעבר גם אנו טועים שם. העשור האחרון מוכיח שהמון חברות גדולות וידועות בתחום הביטוח דיווחו לבעלי המניות על רווחים שהתבררו אחר כך כטעיות קשות. ברוב המיקרים הטעויות הללו נעשות בתום לב. המערכת כל כך לא צפויה עד שקשה מאוד להעריך את העלויות של הזנב הארוך בביטוחים גם למקצוענים ביותר בתחום.


בנוסף לזה מבקרי הפנים של החברות מאשרים את המספרים שמסופקים להם על ידי חברות הביטוח ומצהירים עליהם כהוגנים בזמן עריכת הדוחות כשהם באים להכין את הדוחות הכספיים של הלקוחות שלהם.


המבקרים משתמשים במונחים האלו למרות שהם יודעים מהעבר הארוך והכואב שהמספרים "ההגונים" האלו משתנים בצורה דרמטית למספרים שונים בתכלית שמהווים בסופו של דבר את האמת בסוף התקופה. למרות ההיסטוריה הארוכה של הטעויות האלו המשקיעים ממשיכים להסתמך על מבקרי הפנים. אחרי הכול אם הדוחות כוללים הצהרה שכל ההצהרות בדוח הוגנות זה לא נשמע בכלל בעייתי באוזנים של מישהו לא בעל השכלה חשבונאית.


המונחים בשפת המבקרים הללו תשתנה בשנה הבאה. השינוי הזה מסמל שיפור  אבל עדיין הוא רחוק מלתאר את המגבלות שנצבות לפני המבקרים בבואם לבדוק את המצב הפיננסי של חברות הביטוח.


אנחנו מאמינים שדוח של חברות ביטוח של תאונות ורכוש היה צריך להכיל משפטים כמו: "אנחנו מסתמכים על הנתונים שהובאו בפנינו על ידי הנהלת החברה ביחס למספרים שנוגעים להפסדים של החברה ההוצאות שלה והחובות שלה הערכת המספרים האלו בתורה יכולה לגרום להשפיע בצורה מאוד משמעותית על הרווח והמצב הפיננסי של החברה שמובא בזאת בדוח הבא. אנחנו לא יכולים לאשר את הדיוק של המספרים הללו ,  בכפוף להסתייגות החשובה הזו לדעתנו ….."


אם תביעות פיצויים מתפתחות בהתאם לדיוק של הדוחות הכספיים גם המבקרים האלו הרי בסופו של דבר מופעים בבתי המשפט , אז למה שלא יציינו בדוח כבר בהתחלה את הבעיות והמגבלות שנצבות בפניהם?


אנחנו רוצים להדגיש שאנו לא מאשימים את המבקרים בחוסר הדיוק של חברות הביטוח במספרי הרזרבות וכתוצאה מזה במספרי הרווח . אנחנו מאשימים אותם בכך שהם לא מפרסמים את העובדה שהם לא יכולים לעשות את עבודתם כמו שצריך בתחום הזה.


גבי זי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *