חישוב DCF על מניות תל אביב . חלק 7

 

 

 

זהו הגענו לסוף התהליך : מחברים את כול הפוסטים הקודמים ובונים  DCF  לכלל מניות תל אביב

בסקרינר נחשב שני סוגים של  DCF  לשני סוגים של חברות:

1. חברות גדולות ובעלות צמיחה נמוכה – לצורך העניין נגדיר חברות גדולות כחברות עם שווי שוק של מעל 5 מיליארד שקל ובעלות צמיחה נמוכה מ 3% בשנה.

לחברות הללו נחשב את הDCF  בנוסחה הבאה:

2. הסוג השני של החברות יהיו כול יתר החברות , לחברות הללו נחשב את ה DCF באמצעות הנוסחה הבאה , בנוסחה הזו אנו מניחים שבחמש השנים הראשונות תשמר הצמיחה שחישבנו בפוסט הקודם ולאחר מכן הצמיחה תרד לממוצע , זוהי בעצם הצמיחה העתידית המוזכרת בנוסחה , הצמיחה הממוצעת במשק , (יתכן ובעתיד אשנה את הערך הזה , בשלב זה אני מתכונן להתייחס לצמיחה הסופית כצמיחה החזויה על ידי בנק ישראל ) :


 

הערות ותוספות:

1. ה DCF שיחושב לשווי  ה  EQUITY של החברות הנסחרות בתל אביב אינו בנוי מהתזרים החופשי כפי שהוא מוגדר , ולכן הוא גם לא כולל הוצאות מחקר ופיתוח , הוצאות על קניית חברות ומכירות חברות , רווחים כתוצאה מאחזקות בחברות אחרות ,  ערך של אופציות ועוד שלל מיקרים שלא נידונו כאן. לכן ה DCF שיחושב כאן הוא רק הערכה של הערך הפנימי של החברה.

אם נגלה חברה שמתומחרת בזול ביחס לערך ה DCF שלה , אין פירושו של דבר שצריך לרוץ לקנות אותה – זה רק אומר שצריך להתחיל לבחון אותה יותר לעומק.

אני ניגש עכשיו (לא בלי התרגשות …) לממש את הקוד הזה לחישוב ה DCF , ניפגש שאסיים.

הערה שנכתבה בפברואר מימשתי בזמנו את הקוד לחישוב ה DCF וניתקלתי במספר בעיות נכונות. אני מתכונן להסתער על הבעיה הזו מחדש במהלך שנת 2012 ככול שיותיר לי הזמן.

גבי זי


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *