תכונות המשקיע 16 , המדריך השלם למעבר דרך קירות – הדרך היחודית שלך

 

 

 

לכול אדם יש את הדרך שלו ,

למשפט הזה יש שני משמעויות חשובות מבחינתנו כמשקיעים:

1. לכול משקיע יש את הדרך שלו בבחירת המניות שלו , לכול אחד יש את המניות שמתאימות לאופי האישי שלו כתוצאה מתהליך בחירת המניות האישי שלו.

שני חברים טובים שלי אקספוננט ומשה נ משקיעי ערך , שניהם משקיעים בבורסה האמריקאית , שניהם עם תפיסת עולם מאוד דומה בהרבה דברים , שניהם מזדהים עם אותם ערכים – גם בהשקעות ערך , אבל בכול זאת לכול אחד יש תיק שונה בעליל 

זה נכון שיש להם גם מניות משותפות – כלומר אותם מניות ששניהם מחזקים , אבל רוב התיק שלהם שונה לגמרי. הסיבה לכך היא שלכול אחד יש את הדרך שלו בבחירת המניות שלו.

אז מה הדרך שלך , בבחירת המניות ? מה מתאים לך ? עם איזה תיק מניות לך נוח ? אלו השאלות שכול משקיע צריך לענות לעצמו.

למה מאוד חשוב לפתח דרך משלך – פשוט מאוד – רק אם תהיה לך דרך משלך תוכל לדבוק בה כשנהיה קשה וסוער בחוץ…

אם תאמץ לך דרכים שלא באמת שלך יהיה לך מאוד קשה לדבוק ולהתמיד בהם  , כולנו יודעים שמידי פעם -אחת לכמה שנים – השווקים יורדים בצורה חדה מאוד , מי שלא יפתח משהו משלו לא ישרוד את הקושי , הסיבה לכך שלא מכרתי את המניות שלי לאחר שהם ירדו כ 50% מערכן היא אחת – אני בחרתי אותן בעצמי ולכן האמנתי בהם ובתיק שלי .

2. זה חשוב להבין שלכול אחד יש את הדרך שלו בבחירת מניות , כדי לכבד את האחר.

כול אחד בונה את התיק שמתאים לו , הוא לא מתאים לך , הוא מתאים לו , לאופי ולאישיות שלו לכן קבל את זה וכבד את זה. אם לך מתאים לקנות מניות של חברות קטנות , יש כאלו שמתאים להם לקנות רק מניות של חברות גדולות , לכן קבל את זה שלאחר יש דרך שונה משלך וגם היא לגיטימית …


וזה נכון לכול תחום:

תמצא מה טוב לך , מה הדרך שלך , מה הנתיב שלך בעולם , איפה הטוב שלך יכול להתחבר , ותכבד את הדרך של האחר גם אם לך היא לא מתאימה.

מתברר שאם אתה בוחר בדרך שלך ישנו עוד כוח שנרתם לעזור לך , מה שכנראה לא קורה אם אתה נצמד לדרך שהיא לא שלך.

לסיום הנה קטע העוסק בנושא מתוך המדריך השלם למעבר דרך קירות:

"…הבחירה שלנו איזה קיר לעבור צריכה להיות דבר שנכון ומתאים לנו , משהוא שמקדם אותנו ואת הסביבה ,זה צריך להיות לא סתם קיר , אלא קיר מיוחד עבורנו , במקרה כזה אנו מרגישים את זה מבפנים וגם המציאות החיצונית שלנו נרתמת לעברנו כדי לעזור לנו והסיבה לכך היא שזה הטבע שלה היא בנויה כדי לעזור לנו להגשים את עצמנו ,

פתאום דברים מתחילים להסתדר לנו בחציית הקיר שלנו , אנו פוגשים מישהו לגמרי במקרה שגם הוא נתקל בקיר כזה והוא יכול לתרום לנו מהניסיון שלו , נוצר לנו לפתע חלון בזמן , שמאפשר לנו להתאמן על זה בנוחות כי ההוויה נרתמת לשירותינו ובלעדיה זה היה קשה מאוד להתקדם או בכלל לא אפשרי.

בגלל שהקיר הזה הוא הדבר שנכון לנו , הוא בעצם הופך להיות המטרה שלנו בעולם הזה , ולכן תוך כדי  האימון בחציה שלו לאט לאט אנחנו מתמזגים איתו , אנחנו נהפכים להיות אחד ביחד איתו , ביחד עם כל תהליך החצייה ומה שקשור בכך , ואז הניסיון שלנו לחצות את אותו הקיר הופך להיות קסום עבורנו , פתאום כל העולם עוצר ונאלם בדממה , יש רגע מיוחד שבו הכול הופך להיות אחד , זה רגע קדוש וקסום שיש בו איזשהו פלא אדיר.

הקסם הזה הוא בעצם החזון שלנו שמתממש ברגעים האלו , ואנו מוצפים בהכרת תודה מקרב לב , על ההזדמנות האדירה שניתנה לנו , על ההבנה שמתרחשת אצלנו , ברור שחציית הקיר תתרחש מעצמה ברגעים האלו ולא חשוב מה הגובה או העובי של הקיר , הקיר הופך להיות רק אמצעי לגילוי הטבע האמיתי שלנו… "

הערה אחרונה : כתבתי פעם פוסט דומה אצל עזרא בבלוג.

גבי זי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *