תרגום מכתבי באפט 1989 – חלק 8

 

 

 

עיתון הערב של באפלו המשיך לככב גם השנה בשלושה דרכים מרכזיות: מבין העיתונים העירוניים העיתון ממשיך להיות מספר אחד ביחס החדירה שלו לבתים גם בעיתונים היומיים וגם בעיתונים של ימי ראשון.

דבר שני הוא ממשיך לשמור על יחס חדשות פרסומות הטוב ביותר ביחס לכול עתון אחר בארה"ב – 50.1%.

דבר שלישי , בשנה שבה המון עיתונים גדולים ומרכזיים לא הראו רווח העיתון רשם שיא שנתי שביעי ברציפות של רווח.

כול שלושת הגורמים הללו קשורים זה בזה , למרות שחורי חדשות גדולים מקטינים בדרך כלל רווחים. חורי חדשות גדולים ומענינים גורמים ליחס חדירה גבוה והיחס הזה גורם לפרסום טוב יותר. מכיוון שהפרסום בעתון כזה גורם להם להגיע לכול בית באזור.

צריך להבין שיחס החדירה שלנו לבתים הוא לא מקרי וגם לא מתרחש בצורה אוטומטית.

האוכלוסייה באזור בו חי העיתון הולכת ופוחתת בשנים האחרונות , מספר התושבים קטן בכ 10% בעשרים השנים האחרונות. אם בשנת 1975 היינו מוכרים 200,007 עותקים כול יום ראשון השנה אנו מוכרים 292,700 ! למרות שייש פחות אנשים. אני מאמין שאין עוד עיתון כזה שמתקרב לתוצאות כאלו. כשכאלו דברים קורים יש לזה רק הסבר אחד: מישהו עושה את הדברים נכון וטוב.

העורך שלנו מארי יוצר חדשות טובות מועילות ומעניינות. גם ההפצה והמשלוח עושים את עבודתם – עיתון שמאחר או מפספס לקוחות יפסיד בסופו של דבר חלק מהלקוחות , אצלם כנראה אין פספוסים.

סטן ליפסי המוציא לאור אחראי לדעתי לפחות ל 5% משולי הרווח של החברה ביחס למנהל ממוצע אחר שהיה מנהל את תפעול העיתון . התוצאות האלו מושגות רק עם הכרה של כול בורג ומסמר בעסק הזה שנקרא עיתון הערב של באפלו.

כשסטן היה עורך החדשות בעיתון העיתון זכה בפרס פוליצר. השנים הללו הכשירו אותו להכרת המערכת והמוצרים והם מסבירות את התוצאות המדהימות שלו . אני מכיר אותו כבר למעלה מ 20 שנה ולא יכולתי לבקש שותף טוב יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *