תרגום מכתבי באפט 1989 חלק 27 ואחרון

לפני שנתיים ספרתי לכם על הארי בוטל שנכנס לנהל את דמפסטר מיל בשנת 1962 והציל אותנו , החברה נקנתה כאמור כקניית שוליים (גבי זי: בדל סיגריות …)  ולאחר 24 שנים הציל אותנו שוב בחברת K&W– הארי ייעל את הייצור , חתך עלויות וריבע את הרווחים , לפני שנה כאשר הוא כבר בן 70  הארי השתתף במכרז של פשיטת רגל וקנה בפרוטות קוו יצור שמתאים לחברה  K&W  הרכישה הזו אמורה להגדיל את הרווח ב 50% , צפו לעתיד עם הארי , אולי הוא יפתיע עם עוד כמה ניצחונות.

* * * * 

עניני HBI  וג'ים מאגוויר… (גבי זי: נושא של עמלות מסחר בבורסה.)

* * * * 

שנה שעברה מכרנו את המטוס הסילוני במחיר של 850,000$. קנינו מטוס חדש במחיר של 6.7 מיליון דולר. אלו מכם שזוכרים את הדוגמה של הבאקטרייה  שהבאנו בחלק השני של המכתב הנוכחי

אל אל תיבהלו , אם הרווח הנקי שלנו ימשיך לגדול בקצבים כאלו ומצד שני הקצב שבו אנו שורפים כסף על מטוסים ימשיך ככה לא  יקח הרבה זמן עד שכול הערך הנקי של בארקשייר ישרף על מטוסים.

צ'ארלי לא אוהב שאני משווה את המטוס לבאקטריה המפורסמת ,  הוא מרגיש שזה משפיל את הבאקטריה…

הדרך שלו לטייל בסטייל היא באמצעות אוטובוס עם מיזוג – פינוק שהוא מרשה לעצמו רק שיש מבצע בחברות הנסיעה…

הדעה שלי בנושא הזה כמו של הנזיר שפרש מחיי העולם הזה  ועדיין לא נכנס לתוך הקודש: "תעזור לי , אלוקים , להיהפך לצנוע , אבל לא עכשיו …"

בחירת השם למטוס לא הייתה פשוטה בכלל , אני הצעתי – "צ'ארלי מונגר". צ'ארלי הציע את "הסטייה" בסוף התפשרנו על השם הבא : "הלא מוצדק"

* * * * 

ענייני תרומות…

* * * * 

ענייני המפגש השנתי…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *